Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини. Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
П`ятниця, 29.03.2024
Все про тил
Форма входу
Категорії
механічне [2]
(універсальні кухонні машини, машини для чищення картоплі, для нарізання овочів, шинкувальні машини, м’ясорубки, машини для формування і панірування котлет, хліборізки, рибочистки, збивальні машини, машини для миття посуду та інше)
теплове [3]
(плити, котли стравоварильні, сковороди і фритюрниці електричні, шафи жарові й пекарські, кип’ятильники та інше)
Меню сайту
Translater
Перевести сайт на русский

Онлайн-Переводчик
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 212
Лічильники
Каталог сайтів  
Ваша IP-адреса
Узнай свой IP адрес
Яндекс-карти
Примеры. Знакомство с JavaScript API. Простой вызов карты.
Реєстрація в WEB
Украинский портАл redtram
Счётчик тИЦ и PR Украина онлайн
 
Калькулятор
Головна » Технічні описи » Технологічне обладнання їдалень військових частин » механічне

Устаткування їдалень військових частин і вимоги до нього
Овочерізка    Якість їжі, що готується, в їдальнях військових частин багато в чому залежить від їх оснащеності технологічним і холодильним устаткуванням і його технічного стану.
    Ефективне використання і правильна експлуатація устаткування є неодмінною умовою підвищення продуктивності праці, поліпшення якості обробки продуктів і приготування їжі, а також зростання культури роботи їдалень.
    До устаткування їдалень військових частин (мал. 1) відносяться:
    а) технологічне устаткування:
    - механічне устаткування (універсальні кухонні машини, картоплечистки, овочерізки, м'ясорубки, хліборізки, машини посудомийні і ін.);
    - теплове устаткування (плити, казани для варки їжі, кип'ятильники, електрошафи і ін.);
    б) холодильне устаткування (камери і шафи холодильні, холодильники побутові і ін.).
    Крім того, в їдальнях використовуються:
    а) ваговимірювальні прилади (настільні, товарні і ін.);
    б) немеханічне устаткування (столи, стелажі, ванни і ін.).

Технологічне обладнання їдалень

Мал.1. Устаткування їдалень військових частин

    Забезпечення їдалень технікою і майном продовольчої служби здійснюється на підставі норм постачання, що вводяться наказом Міністра оборони України від 25.09.2000 р. №320 «Про затвердження Норм забезпечення столово-кухонним посудом, обладнанням, інвентарем та миючими засобами ЗС України на мирний час»
    Експлуатацію устаткування їдалень військових частин організовують заступник командира військової частини з тилу і начальник продовольчої служби військової частини.
Шафа для випікання, смаження    Відповідальність за правильну експлуатацію і обслуговування технологічного і холодильного устаткування несе начальник їдальні.
    Експлуатація устаткування включає комплекс заходів, направлених на підтримку його в справному стані і постійній готовності до роботи. Найважливішими з цих заходів є прийом устаткування, введення і експлуатація, технічне обслуговування і ремонт, зберігання і ведення експлуатаційних документів.
    Експлуатація устаткування повинна здійснюватися в суворій відповідності з вимогами наказів (розпоряджень), керівництв, настанов, заводських експлуатаційних документів і інших керівних документів по експлуатації.
    Устаткування, що надійшло у військову частину, приймається комісією, призначеною наказом командира військовій частині. До складу комісії включаються особи, за якими закріплюється устаткування.
    Монтаж устаткування, що внов надійшло виконується виїзними бригадами центрів забезпечення технічними засобами і майном продовольчої служби і ремонтних підприємств, що перебувають в підпорядкуванні ЦУПЗ ЗСУ Тилу ЗС України або фахівцями підприємств постачальників технологічного обладнання.
    Після установки машини проводиться її наладка і випробування на холостому ходу. Введення машини в експлуатацію оформляється актом, який затверджується командиром частини, а підписується представником монтажної організації і членами приймальної комісії або уповноваженими особами (начальником служби, начальником їдальні тощо).
    Особовий склад їдальні зобов'язаний твердо знати будову устаткування, яким оснащена їдальня, а також правила його експлуатації і заходи безпеки.
    Працівники їдалень військових частин, пов'язані з експлуатацією технологічного і холодильного устаткування, здають заліки в об'ємі програми технічного мінімуму. Прийом заліків проводиться комісією, що призначається наказом командира військовій частині. Результати прийому заліків оформляються актом, який зберігається в діловодстві частини. Без здачі заліків працівники їдальні до експлуатації вказаного устаткування не допускаються.
Варочний цех
    Кожна одиниця устаткування закріплюється за відповідальною особою (начальником їдальні, кухарем, хліборізом), яка зобов'язана суворо дотримувати правила експлуатації, технічного обслуговування устаткування і заходи безпеки, стежити за своєчасним проведенням поточного ремонту і виконувати санітарно-гігієнічні вимоги по його утриманню. Біля кожної машини вивішується інструкція з правилами експлуатації і техніки безпеки.
    Забороняється допускати особовий склад прибиральниць їдальні до роботи з устаткуванням, призначеним для приготування напівфабрикатів.
    Перед початком роботи інструктор-кухар зобов'язаний провести інструктаж зміни кухарів по правилам роботи з технологічним і холодильним устаткуванням і по заходам безпеки.
    Не менше одного разу на місяць начальник продовольчої служби військової частини і начальник їдальні проводять інструктаж персоналу їдальні по правилах роботи і заходам безпеки при експлуатації устаткування з обов'язковим підписом кожного працівника, який інструктується і особи, що проводила інструктаж, в спеціальному журналі.
    Технічне обслуговування і ремонт устаткування повинні здійснюватися регулярно згідно вимогам експлуатаційних документів.
    Експлуатаційні документи на технологічне і холодильне устаткування включають технічний опис, інструкцію по експлуатації і паспорт (формуляр). Ці документи спочатку розробляються і оформляються підприємством-постачальником і висилаються разом з устаткуванням. У подальшому, при експлуатації, зберіганні і ремонті устаткування, всі відомості про надходження і закріплення, облік годин роботи, поломок, несправностей, технічних обслуговуванні і відомості про ремонт вносяться до експлуатаційних документів особами, відповідальними за їх експлуатацію і збереження.

Розміщення технологічного і холодильного устаткування

    Розміщення технологічного і холодильного устаткування у виробничих приміщеннях їдалень повинне проводитися з урахуванням забезпечення потокової технологічного процесу (рис.2), створення максимальних зручностей для роботи і обслуговування, а також дотримання заходів безпеки. При цьому ширина коридору повинна бути не менше 1,8 м, дверних отворів - 1,2 м.
Розміщення обладнання в цеху
    Відстань між машинами передбачається не менше 0,7 м, а між машиною і стіною (при односторонньому обслуговуванні машини) - 0,2-0,4 м. Висота від підлоги до верхньої кромки завантажувальної чаші (тарілки) машини приймається 0,9-1 м.
    Мінімальна відстань між столами при двосторонній роботі і наявності проходу між ними 1,5 м, а за відсутності проходу - 1,2 м.
    При установці посудомийних машин з двостороннім обслуговуванням відстань від них до стін допускається не менше 1 м.
    При монтажі теплового і установці немеханічного устаткування в гарячому цеху особлива увага звертається на розосередження теплових апаратів, окрім секційних, особливо в зоні плит, і забезпечення вільного доступу до них. Відстань між плитами повинна бути 2-2,5 м, а між плитами і виробничими столами - 1,1-1,4 м.
    Парові казани для варки їжі встановлюються групами залежно від конфігурації приміщення і розташовуються секціями або в один ряд. Таке розташування створює зручності для прокладки паропроводу і обслуговування цих апаратів. Відстань від стін до центрів казанів 0,9-1 м. Відстань між центрами казанів залежить від їх типу і місткості і може бути 1,4-1,6 м. Висота розташування від підлоги до жарильних поверхонь плит, бортів електричних сковорід і фритюрниць складає 0,8-0,85 м, а бортів казанів для варки їжі, що перекидаються - 1,2 м.
    Вільна зона у електроказанів і жарильної шафи повинна бути 1,25 м, у плити - 0,75 м, у виробничого столу, мийної ванни, м'ясорубки, овочерізки і машини для формування котлет - 0,65 м.
    Машини встановлюються на спеціальному фундаменті або рівній підлозі, а малогабаритні - на столі. Для попередження перекидання і вібрації устаткування міцно закріплюється на місці установки фундаментними або спеціальними болтами (шпильками).
    Місце установки обладнується силовим електричним введенням, а за відсутності в мережі нульового дроту - також і заземлюючим дротом. До місця установки деяких машин підводяться трубопровід холодної і гарячої води, каналізаційна мережа, а до парових їжеварочних казанів, крім того, і паропровід.
    Підключення електродвигунів і електроапаратів в мережу і їх заземлення проводяться відповідно до правил, що діють, і схем, приведених в експлуатаційних документах. Для підключення машин і апаратів застосовуються дроти, що мають перетин, відповідний їх потужності. Підведення проводів до машин і апаратів здійснюється, як правило, з-під підлоги в металевій трубі.
    Все електрифіковане устаткування заземляється або зануляється. Для управління і захисту електричного устаткування від перевантажень і струмів короткого замикання воно оснащується магнітними пускачами з тепловим реле, автоматичними вимикачами або рубильниками. На розподільному щиті встановлюються плавкі запобіжники. Настінні пускові пристрої розташовуються поряд з устаткуванням.
    Перед введенням в експлуатацію устаткування піддається монтажним випробуванням, регулюванню і обкатці відповідно до експлуатаційних документів.

Джерела інформації
   1. Эксплуатация оборудования столовых воинских частей, руководство, М. :Воениздат, 1981. - 384 с.

Категорія: механічне | Додав: setyanin (02.03.2012)
Переглядів: 7543 | Теги: устаткування їдалень, улаштування їдалень, обладнання, розміщення обладнання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Ми завжди з Вами
Сайт створено 15.07.2010 р.



Інформери
Погода в Львові » Україна погода Львов прогноз погоды каталог сайтів  Яндекс.Метрика

Google AdSense
Google services
Астрономічний час

Реєстрація в WEB
Каталог українських сайтів 
Земна куля
Обмін лінками
SysAdminsUA Безкоштовний каталог сайтів  Дізнайся що таке - тилове забезпечення військ!

Tags: Академія сухопутних військ, Одеський інститут, сухопутних військ, технічні засоби, тил, АСВ, служби тилу, тилове забезпечення

Copyright MyCorp © 2024