Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини. Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
Неділя, 18.11.2018
Все про тил
Форма входу
Категорії
механічне [2]
(універсальні кухонні машини, машини для чищення картоплі, для нарізання овочів, шинкувальні машини, м’ясорубки, машини для формування і панірування котлет, хліборізки, рибочистки, збивальні машини, машини для миття посуду та інше)
теплове [3]
(плити, котли стравоварильні, сковороди і фритюрниці електричні, шафи жарові й пекарські, кип’ятильники та інше)
Меню сайту
Translater
Перевести сайт на русский

Онлайн-Переводчик
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 186
Лічильники
Каталог сайтів  
Ваша IP-адреса
Узнай свой IP адрес
Яндекс-карти
Примеры. Знакомство с JavaScript API. Простой вызов карты.
Реєстрація в WEB
Украинский портАл redtram
Счётчик тИЦ и PR Украина онлайн
 
Калькулятор
Головна » Технічні описи » Технологічне обладнання їдалень військових частин » теплове

Казани стравоварильні парові КПП-100, КПП-160, КПП-250, КПП-400
Казан паровий КПП-400    Казани стравоварильні парові КПП-100, КПП-160, КПП-250, КПП-400 призначені для приготування перших і других страв, гарнірів, соусів, киселів і інших страв. Нижня частина цих казанів є парогенератором до якого пара подається через парову магістраль з котелень. Казани стравоварильні парові КПП-100, КПП-160 і КПП-250, КПП-400 відносяться до стаціонарних неперекидних казанів, мають однакове конструктивне виконання і відрізняються лише по своїх габаритах і місткості.
    Технічні характеристики казанів стравоварильних парових приведені в табл. 1.
    Казан (мал. 1) є зварною конструкцією, що складається з варильної судини 5, зовнішнього корпусу 6, кришки 8 з противагою 15, облицювання 1, постаменту 11 і арматури.
    Замкнутий простір між варильною судиною і зовнішнім корпусом служить паровою сорочкою 3. Між облицюванням і корпусом укладена теплоізоляція 2. До нижньої частини корпусу приварений патрубок із замочним вентилем, призначений для підведення пари в парову сорочку. Приєднання казана до паропроводу з тиском, що вище ніж той, на який розрахована парова сорочка, здійснюється за допомогою редукційного клапана. У нижній частині сорочки змонтований продувальний кран 9, призначений для зливу конденсату перед початком роботи і видалення повітря з сорочки в період розігрівання казана.
    Для відведення конденсату з сорочки під час роботи казана служить конденсаційний горщик 10.
    Варильна судина закривається відкидною кришкою 8, урівноваженою противагою 15, і щільно притискається до її кромки відкидними болтами 19. По центру кришки встановлений клапан-турбінка 7, що забезпечує підтримку передбаченого надмірного тиску у варильній судині і випуск надлишку пари через пароводяну трубку в каналізацію.
Схема будови парового стравоварильного казана
Мал. 1. Будова казана стравоварильного парового  КПП-100:
1 - облицювання; 2 - теплоізоляція; 3 - парова сорочка; 4 - корзина для варіння продуктів на пару; 5 - судина варильна; 6 - корпус казана; 7 - клапан-турбінка; 8 - кришка казана; 9 - кран продувальний; 10 - конденсаційний горщик; 11 - постамент; 12, 13 - вентилі на трубопроводах системи промивки паровідводу; 14  -манометр; 15 - противага; 16 - клапани запобіжні; 17 - шток противаги; 18 - кронштейн; 19 - болт відкидний; 20 - кран зливний

    На казані змонтована колонка водопостачання для підведення холодної і гарячої води. Для зливу рідини з казана передбачений зливний кран 20.

    Казан обладнаний автоматикою регулювання, що складається з манометра 14 і двох запобіжних клапанів 16. Манометр показує величину тиску пари в паровій сорочці, а запобіжні клапани служать для аварійного скидання пари з сорочки, коли його тиск зростає вище 0,5 кгс/см2, і усунення розрідження в сорочці.

Таблиця 1.
Технічні характеристики казанів стравоварильних парових

ПоказникМарка казана

  КПП-100  КПП-160  КПП-250  КПП-400
Корисна місткість казана, л 100 160 250400
Час закипання вмісту казана, хв.20 263136
Витрата пари з тепловмістом 640 ккал/кг, кг/ч:   в період розігріву55 7090120
   в період варки8101215
Робочий тиск в паровій сорочці, кгс/см20,50,50,50,5
Габарити, мм:   довжина 1100120012001200
   ширина 1100115011501200
   висота 1100110012001220
Маса, кг 230300400480

    Експлуатація казанів для варки їжі парових. Казани вмонтовуються на фундаменті, висота якого повинна забезпечити зручність в обслуговуванні, і закріплюються на нім болтами. До казанів підводяться трубопроводи гарячої і холодної води, подачі пари, а також відведення конденсату і відведення пари кипіння в каналізацію. Трубопроводи повинні бути змонтовані в траншеях або канавках залежно від місцевих умов. Монтаж трубопроводів по підлозі не допускається. Трубопровід відведення пари кипіння повинен бути обладнаний сифоном (водяним затвором) і сполучений з каналізацією через повітряний розрив.

    Перед кожним варінням варильна судина, кришка, клапан-турбінка і паровідвідна трубка промиваються гарячою водою. Потім казан заповнюється водою і продуктами, щоб рівень вмісту не доходив на 8—12 см до верхньої кромки казана, закривається кришка казана, яка затискається відкидними болтами. Відкриваються повітряний клапан, продувальний кран і обережно, на чверть обороту, вентиль паропроводу. Після появи пари в продувальному крані останній закривається, а вентиль паропроводу відкривається повністю. З появою пари з повітряного клапана він закривається. Тиск пари в паровій сорочці не повинен перевищувати 0,55 кгс/см2. В процесі роботи казана необхідно періодично відкривати продувальний кран і перевіряти, чи не накопичився конденсат в сорочці.
    Після закипання вмісту казана слід перекрити на декілька оборотів вентиль паропроводу і відрегулювати його так, щоб кипіння відбувалося з необхідною інтенсивністю. Покажчиком кипіння вмісту казана служить обертання кільця клапана-турбінки.
    Після закінчення варіння закрити вентиль паропроводу, підняти за кільце турбіну, випустити пару з варильного казана, після чого обережно, щоб пара з-під кришки не обпекла рук і обличчя, відгвинтити накидні болти і відкинути їх в сторони. Відкрити продувальний кран і злити конденсат з парової сорочки.
     Після розвантаження казана через верх віддаляються тверді залишки їжі, а рідина зливається через зливний кран. Потім промиваються казан, клапан-турбінка і паровідвідна трубка і зливається вода. Казан після промивки залишають відкритим до повного просушування, а із зовнішнього боку протирають вологою м'якою тканиною.
    Один раз в місяць запобіжний клапан казана очищається, від накипу, перевіряється на справність і пломбується.

Таблиця 2.
Характерні несправності і методи їх усунення

Несправності і ознаки їх проявуВірогідні причиниМетоди усунення
Казан не нагріваєтьсяНемає пари в паровій лінії, не працює вентиль паропроводуПеревірити арматуру на

паровій лінії

Казан слабо нагрівається, відчутні гідравлічні удариКонденсаційний горщик не пропускає конденсат з парової сорочкиПеревірити конденсаційний горщик
Засмітилася лінія конденсатовідводуПрочистити лінію конденсатовідводу
Тиск на манометрі 0,55 кгс/см2, але запобіжний клапан не спрацьовуєНесправний запобіжний клапанВимкнути казан, розібрати запобіжний клапан, промити, очистити від накипу

Підбірка фотографій:

Казани парові монтуються на фундаменті
Фото. 1. Казани парові монтуються на фундаменті, висота якого повинна забезпечити зручність їхнього обслуговування

Продувальний кран казана КПП-400
Фото. 2. У нижній частині сорочки казана стравоварильного парового змонтований продувальний кран

Патрубок пуску пари із замочним вентилем
Фото. 3. До нижньої частини корпусу казана стравоварильного парового приварений патрубок із замочним вентилем, призначений для підведення пари в парову сорочку

Монтаж трубопроводів
Фото. 4. Однотипні казани встановлюються в один ряд, монтаж трубопроводів по підлозі не допускається

Казан промивається гарячою водою
Фото. 5. Перед кожним варінням варильна судина, кришка, клапан-турбінка і паровідвідна трубка промиваються гарячою водою

Кришка казана урівноважена противагою
Фото. 6. Варильна судина казана стравоварильного парового закривається відкидною кришкою урівноваженою противагою


    Література
     1. Эксплуатация оборудования столовых воинских частей, руководство, М.:Воениздат, 1981. – 384 с.

Категорія: теплове | Додав: setyanin (28.03.2012)
Переглядів: 2595 | Теги: КПП-250, КПП-160, КПП-100, казани стравоварильні, приготування їжі, казан парови, на пару, КПП-400 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Ми завжди з Вами
Сайт створено 15.07.2010 р.Інформери
Погода в Львові » Україна погода Львов прогноз погоды каталог сайтів  Яндекс.Метрика

Google AdSense
Google services
Астрономічний час

Реєстрація в WEB
Каталог українських сайтів 
Земна куля
Обмін лінками
SysAdminsUA Безкоштовний каталог сайтів  Дізнайся що таке - тилове забезпечення військ!

Tags: Академія сухопутних військ, Одеський інститут, сухопутних військ, технічні засоби, тил, АСВ, служби тилу, тилове забезпечення

Copyright MyCorp © 2018