Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається
Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини.
Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
Головна » 2010»Липень»30 » Види тилового забезпечення і поняття військового тилу
11:57
Види тилового забезпечення і поняття військового тилу
Тилове забезпечення є складовою частиною матеріально-технічного забезпечення бойових дій військ і полягає в проведенні командуванням, штабами, службами, частинами (підрозділами) тилу організаційно-практичних заходів щодо його видів: матеріального, транспортного, інженерно-аеродромного, аеродромно-технічного, ветеринарного, торговельно-побутового, квартирно-експлуатаційного і фінансового забезпечення з'єднань, частин і підрозділів з метою підтримання їх у боєздатному стані і створення сприятливих умов для виконання поставлених завдань. Поняття "Військовий тил” розглядається у двох аспектах: по-перше, як конкретну штатну категорію (частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів); по-друге, як теорію, яка є системою наукових знань про закономірності побудови тилу з’єднань, частин, підрозділів і розвитку принципів їх тилового і по службах тилу технічного забезпечення в сучасному бою. Як система наукових знань, теорія військового тилу є складовою частиною загальної теорії Тилу Збройних Сил і такого важливого елементу логічної структури воєнного мистецтва, як загальна тактика. Загальна тактика висуває найбільш конкретні вимоги до військового тилу, визначає напрямки і являється воєнно-теоретичною базою його розвитку.
З метою систематизації
завдань військового тилу їх можна умовно поділити на завдання щодо матеріального
забезпечення та інші завдання тилу.
Основними завданнями
військового тилу щодо матеріального забезпечення є: безпосереднє забезпечення
з'єднань, частин і підрозділів матеріальними засобами; утримання встановлених
запасів матеріальних засобів; підвезення матеріальних засобів (у тому числі і
води), евакуація несправного і непотрібного для бою вітчизняного, а також
трофейного озброєння, техніки і майна; заправлення бойової та іншої техніки
пальним; організація харчування і забезпечення хлібом особового складу;
лазнево-пральне обслуговування, а також ремонт, дезінфекція та дезінсекція
речового майна.
До інших завдань тилу
належать: технічне забезпечення з'єднань, частин і підрозділів по службах тилу;
здійснення ветеринарного нагляду за забезпеченням частин і підрозділів
продовольством; поховання полеглих у бою і померлих воїнів; забезпечення
продовольством і обслуговування полонених до передачі їх за призначенням.