Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного – один із найстаріших і разом з тим найсучасніших вищих військових навчальних закладів у системі військової освіти України. Академія гармонійно поєднує традиції класичної європейської та вітчизняної військової школи, творче застосування сучасного досвіду підготовки військових фахівців передових держав світу, високу динаміку розвитку власної навчально-матеріальної бази і науково-педагогічного потенціалу, а також ефективне використання всіх переваг інтеграції у систему цивільної вищої освіти. Днем її народження вважається 18 листопада 1939 року. 18 листопада 2000 року Військовий інститут відзначив 100-річний ювілей з часу започаткування підготовки офіцерських кадрів на Галичині. З нагоди цієї знаменної дати Указом Президента України навчальний заклад названий на честь видатного українського військового та політичного діяча гетьмана Петра Сагайдачного.
Відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 року № 381, наказу Міністра оброни України від 16 червня 2005 року № 339 та переліку змін до штату від 30 червня 2005 року розпочала свій відлік часу кафедра тилового забезпечення Львівського ордена Червоної Зірки інституту Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Національного університету «Львівська політехніка». Сьогодні це кафедра у складі Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
За короткий час на кафедрі створені навчальні та спеціалізовані аудиторії для проведення лекційних, групових та практичних занять, лабораторія ремонту речового майна та військової форми одягу і взуття, лабораторія технологічного обладнання їдалень, ваговимірювальних приладів, холодильного і теплового обладнання та стоянки технічних засобів приготування та транспортування їжі в польових умовах.
З моменту створення кафедри науково-педагогічні працівники, навчально-допоміжний склад кафедри та курсанти факультету активно працюють над створенням навчально-матеріальної бази, яка відповідає сучасним вимогам і стандартам. Зараз кафедра може пишатись не лише світлими і просторними лабораторіями і класами, а і встановленим там обладнанням для проведення практичних занять.
Кваліфіковані і досвідчені науково-педагогічні працівники кафедри надають допомогу курсантам-випускникам під час розробки дипломних робіт. Курсанти в свою чергу сумлінно оволодівають знаннями і прагнуть стати майбутніми начальниками служб тилу.