Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається
Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини.
Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
МРХТО (МРХТО-53) або майстерня ремонту холодильного і технологічного обладнання - спеціалізована польова майстерня на шасі ЗІЛ-130-76 або ЗІЛ-130-80. Прийнята на озброєння в червні 1981 року. Випускається на 111 військовому заводі у Брянську. На заводі автофургон виготовляється без внутрішньої начинки. Матеріали, які використовуються для виготовлення кузова дозволяють працювати при температурах від -40°C до +50°C. Розміщується МРХТО (МРХТО-53) в типовому кузові-фургоні К-66У2 вантажопідйомністю 3,2 т з бічними і верхніми вікнами і призначена для ремонту холодильного і технологічного устаткування, яке застосовується у продовольчій службі.Маса майстерні (у спорядженому стані) 4550 кг.Допускається живлення електрообладнання МРХТО від стороннього джерела напругою 220-380 В.
Майстерня ремонту технічних засобів продовольчої служби РМТП-9 призначена для поточного ремонту польових кухонь, хлібопекарських і холодильних установок і їх технічного обслуговування. До складу майстерні РМТП-9 входить модуль слюсарно-механічний РМТП-9СМ та модуль електромеханічний РМТП-9ЕМ. Майстерня серійно випускається відкритим акціонерним товариством "Шумерлінський завод спеціалізованих автомобілів", яке розташоване в м.Шумерля Чуваської Республіки (Російська Федерація). Транспортування модулів майстерні РМТП-9 можна здійснювати
автомобільним, залізничним, водним, повітряним транспортом.