Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається
Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини.
Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
(універсальні кухонні машини, машини для чищення картоплі, для нарізання овочів, шинкувальні машини, м’ясорубки, машини для формування і панірування котлет, хліборізки, рибочистки, збивальні машини, машини для миття посуду та інше)
Механічне устаткування призначається для первинної обробки продуктів: миття, очищення, подрібнення, збивання, перемішування, формування і т. д. Залежно від призначення і виду оброблюваних продуктів механічне устаткування ділиться на декілька груп: універсальні кухонні машини з комплектом змінних механізмів, що виконують різні види технологічних операцій; машини для обробки овочів - очисні, різальні, протиральні і т. д.; машини для обробки м'яса і риби - м'ясорубки, котлетні автомати, пристосування для очищення риби і др.; машини для приготування тіста і збивання сумішей – збивачки, тістоміси, тісторозкаточні; машини для нарізки хліба і вершкового масла - хліборізки, масло дільники; машини для миття посуду періодичної і безперервної дії; сатураторні установки і автомати-сатуратори наливні, автосатуратори, автомати для приготування і видачі води.
Якість їжі, що готується, в їдальнях військових частин багато в чому залежить від їх оснащеності технологічним і холодильним устаткуванням і його технічного стану. Ефективне використання і правильна експлуатація устаткування є неодмінною умовою підвищення продуктивності праці, поліпшення якості обробки продуктів і приготування їжі, а також зростання культури роботи їдалень. До устаткування їдалень військових частин (мал. 1) відносяться: а) технологічне устаткування: - механічне устаткування (універсальні кухонні машини, картоплечистки, овочерізки, м'ясорубки, хліборізки, машини посудомийні і ін.); - теплове устаткування (плити, казани для варки їжі, кип'ятильники, електрошафи і ін.); б) холодильне устаткування (камери і шафи холодильні, холодильники побутові і ін.).