Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини. Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
Четвер, 02.05.2024
Все про тил
Форма входу
Категорії
механічне [2]
(універсальні кухонні машини, машини для чищення картоплі, для нарізання овочів, шинкувальні машини, м’ясорубки, машини для формування і панірування котлет, хліборізки, рибочистки, збивальні машини, машини для миття посуду та інше)
теплове [3]
(плити, котли стравоварильні, сковороди і фритюрниці електричні, шафи жарові й пекарські, кип’ятильники та інше)
Меню сайту
Translater
Перевести сайт на русский

Онлайн-Переводчик
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 212
Лічильники
Каталог сайтів  
Ваша IP-адреса
Узнай свой IP адрес
Яндекс-карти
Примеры. Знакомство с JavaScript API. Простой вызов карты.
Реєстрація в WEB
Украинский портАл redtram
Счётчик тИЦ и PR Украина онлайн
 
Калькулятор
Головна » Технічні описи » Технологічне обладнання їдалень військових частин » теплове

Загальні відомості про теплове обладнання їдалень військових частин
ПальникТеплове устаткування їдалень призначене для доведення кулінарних виробів до готовності, розігрівання  і підтримки їх необхідної температури.
По технологічному призначенню теплове устаткування підрозділяється на універсальне і спеціалізоване. До універсального устаткування відносяться плити, оскільки на них можна здійснювати всі способи теплової обробки харчових продуктів. Спеціалізоване устаткування підрозділяється на варильне, жарильне і допоміжне. До варильного устаткування відносяться казани і автоклави, до жарильного - сковороди, фритюрниці, жарильні і пекарні шафи, до допоміжного - марміти, кип'ятильники і так далі.
Залежно від способу обігріву теплове устаткування підрозділяється на устаткування з контактним, безпосереднім і непрямим обігрівом. У устаткування з контактним обігрівом продукт безпосередньо стикається з теплоносієм. Прикладом можуть служити пароварильні апарати, фритюрниці і ін. У устаткування з безпосереднім обігрівом тепло передається оброблюваному продукту через розділову стінку. До нього відносяться плити, кип'ятильники і казани для варки їжі з безпосереднім обігрівом. У устаткування з непрямим обігрівом передача тепла від його джерела до продукту відбувається через проміжне середовище. Це устаткування має подвійні стінки, простір між якими заповнений водою або маслом. Простір, заповнений водою або маслом, носить назву пароводяної або масляної сорочки. Сюди відносяться деякі види варильних казанів і сковорід.
За джерелами тепла теплове устаткування ділиться на устаткування з електричним, газовим, паровим і вогняним обігрівом.
По конструктивному рішенню теплове устаткування може бути несекційним, секційним, немодульованим і модульованим.

Основні складові частини теплового устаткування
Теплове устаткування різного призначення і будови складається з наступних основних частин: робочої камери, робочого органу, нагрівального пристрою, корпусу з підставкою, теплової ізоляції, облицювання, арматури, контрольно-вимірювальних приладів і приладів автоматичного регулювання.
Під робочою камерою розуміється та частина устаткування, в якій проводиться теплова обробка продуктів: варильні судини казанів, камери шаф для смажіння і випічки і тому подібне.
До робочих органів устаткування відносяться конфорки, трубчасті електронагрівачі, газові пальники, топкові простори.
До нагрівальних пристроїв відносяться пароводяні сорочки електроварильних казанів, сорочки казанів з паровим обігрівом і так далі
Арматура призначена для пуску, зупинки і правильної експлуатації устаткування, а також для регулювання його роботи. До арматури відносяться крани, вентилі, засувки, наповнювальні воронки, запобіжні клапани і ін.
Контрольно-вимірювальні прилади і прилади автоматичного регулювання слугують для контролю режиму роботи теплового устаткування (тиску, температури і інших параметрів), його регулювання і забезпечення безпечних умов експлуатації.

Пристрої для спалювання палива, електронагрівачі і арматура
Для отримання теплової енергії в тепловому устаткуванні їдалень використовується процес горіння твердого, рідкого і газоподібного палива, а також електрична енергія. Спалювання палива здійснюється в спеціальних пристроях устаткування, конструкція яких залежить від виду палива, а перетворення електричної енергії в теплову проводиться за допомогою електронагрівачів. Паливо для спалювання застосовується в основному тверде і газоподібне.
Пристрій для спалювання твердого палива. Пристрій складається з топки, зольника і газоходів.
Топка включає колосникові грати і топковий простір. Колосникові грати призначені для підтримки шару палива і подачі до нього повітря, яке поступає знизу через отвори грат. Колосникові грати складаються з колосників, укладених на певній відстані один від одного. Топковий простір призначений для здійснення процесу горіння палива.
Зольник розташований під колосниковими гратами і служить для збору золи і шлаку, а також для подачі повітря через грати в топку.
Газоходи служать для спрямування потоків продуктів згорання і передачі тепла від них до поверхонь нагріву.
Пристрій для спалювання газоподібного палива. Пристрій складається з топки, підведеного газопроводу, газових пальників і газоходів.
Газовий пальник
Мал. 1. Схема інжекційного газового пальника: / - регулятор первинного повітря; 2 - сопло; 3- конфузор; 4 - циліндрова частина трубки змішувача; 5 - дифузор; 6 - насадка; 7 - отвори для виходу газоповітряній суміші

Найбільшого поширення в тепловому устаткуванні їдалень набули інжекційні факельні пальники (мал. 1), які складаються з сопла, змішувача, насадки і регулятора подачі первинного повітря.

Сопло призначене для подачі певної кількості газу в змішувач, додання струменю газу певної форми, спрямування і швидкості. Змішувач служить для змішування газу з первинним повітрям і для вирівнювання швидкості суміші. Насадка пальника застосовується для розподілу суміші газу з повітрям між вихідними отворами і для створення певних форм і розміру полум'я.
Є багато модифікацій інжекційних газових пальників, що відрізняються один від одного конструкцією окремих елементів, продуктивністю і тепловим навантаженням (мал. 2).
Пальники різних типів
Мал. 2. Газові інжекційні пальники:
а - пальник відкритий конфорковий; б - пальник факельний; в - пальник з трубчастою насадкою; г - пальник з щілинною насадкою; д - пальник з кільцевою насадкою; 1 - регулятор повітря; 2 - сопло; 3 - трубка змішувач; 4 – насадка.

Останнім часом все більш широко починають застосовуватися інжекційні безполуменеві пальники, в яких газ згорає не факелом, а тонким шаром на поверхні спеціальної випромінюючої насадки.

Експлуатація газових пальників повинна здійснюватися по певних правилах, оскільки горючий газ вибухо- і пожеженебезпечний. До запалення газових пальників необхідно провітрити приміщення і топку устаткування протягом 5-10 хв., відкривши засувку на димарі і регулятори первинного повітря пальників. Потім переконатися в наявності тяги в устаткуванні за допомогою тонкого паперу, що підноситься до оглядового вікна, і закрити всі газові крани.
Запалення пальників в труднодоступних місцях проводиться за допомогою переносних запальників. Для цього спочатку відкривається кран перед устаткуванням, потім кран переносного запальника, і суміш, що виходить з нього, підпалюється. При закритому регуляторі первинного повітря полум'я запальника підноситься до вихідних отворів насадки, відкривається кран перед горілкою і підпалюється суміш. Після цього закривається кран переносного запальника, і подача повітря регулюється за допомогою регулятора первинного повітря.
В процесі роботи пальника необхідно стежити за тим, щоб полум'я було безшумним, майже прозорим, з синювато-фіолетовим відтінком і виразно вираженим голубувато-зеленим ядром. Надлишок повітря повинен бути незначним.
Ознаками неправильної експлуатації пальника є потріскування і укорочення полум'я при великому надлишку повітря; довге полум'я з жовтими язиками, що коптять при недостачі повітря; проскакування полум'я в пальник при малій швидкості виходу газоповітряної суміші; відрив полум'я від пальника при великій швидкості виходу газоповітряної суміші.

В процесі роботи пальника необхідно стежити за тим, щоб полум'я було безшумним, майже прозорим, з синювато-фіолетовим відтінком і виразно вираженим голубувато-зеленим ядром. Надлишок повітря повинен бути незначним.
Ознаками неправильної експлуатації пальника є потріскування і укорочення полум'я при великому надлишку повітря; довге полум'я з жовтими язиками, що коптять при недостачі повітря; проскакування полум'я в пальник при малій швидкості виходу газоповітряної суміші; відрив полум'я від пальника при великій швидкості виходу газоповітряної суміші.

Електронагрівачі. По конструктивному виконанню електронагрівачі з металевим опором підрозділяються на відкриті, закриті з доступом повітря і герметично закриті.
Тени і конфорки
Мал. 3. Електронагрівачі:
а -відкритий електронагрівальний елемент: 1 - плита чавунна; 2 - ізолятор керамічний; 3 - спіраль ніхромова;
б - конфорка для плит: 1 - теплоізоляція (фольга); 2-спіраль; 3 - кожух; 4- плита чавунна; 5 - чаша керамічна; 6 - колодка; 7 - електроди допоміжні; 8 - шини; 9 - азбест;
в - трубчастий електричний нагрівач: 1 - гайки і шайби контактні; 2 - ізолятор, 3 - оболонка; 4 - стрижень контактний; 5 - спіраль; 6 - ізоляція; 7 – герметик.


До відкритих електронагрівачів (мал. 3, а) відносяться ніхромові спіралі, ув’язнені в намиста, канавки керамічних плиток або підвішені на фарфорових ізоляторах.

До закритих електронагрівачів відносяться конфорки різних конструкцій, а до герметично закритих - трубчасті електронагрівачі (тени) і ребристі електронагрівачі (тени). Конфорки і тени широко застосовуються в тепловому устаткуванні їдалень.
Конфорка (мал. 3, б) складається з наступних основних частин: нагрівальної спіралі 2, ув'язненої в ізоляцію і укладеною в спеціальні пази-канавки, відокремлені один від одного ребрами чавунної плити 4, що є її жарильною поверхнею; теплоізоляції, що включає сталевий лист, сталевий кожух 3, повітряний прошарок і ізоляцію з двох шарів фольги / і листового азбесту 9. Колодки 6 і шини 8 призначені для включення конфорки в електромережу.
Основними частинами трубчастого електронагрівача (мал. 3, в) є: нагрівальна спіраль 5, закріплена на контактних стрижнях 4 і поміщена в ізоляцію 6; оболонка 3 із зовнішнім діаметром 13,5 мм; гайки і шайби контактні 1, ізоляція 6 і герметик 7. Герметично закриті електронагрівачі мають різну конфігурацію залежно від призначення і конструкції устаткування, в якому вони встановлюються. Трубчасті електронагрівачі випускаються в повітряному, водяному і масляному виконанні і призначаються відповідно для підігріву повітря в жарильних і пекарних шафах, підігріву води в марміті, парогенераторах казанів і так далі і для підігріву масла у фритюрницях.

Арматура. До характерної для теплового устаткування арматури відносяться подвійний запобіжний клапан і запобіжний клапан-турбінка.
Подвійний запобіжний клапан

Мал. 4. Подвійний запобіжний клапан:
1 - клапан вакуумний; 2- корпусу клапана; 3 - клапан паровий; 4 - отвір для виходу пари; 5 - вантаж; 6 - кожух

Мал. 5. Запобіжний клапан-турбінка:
1 - кришка казана; 2 - шпиндель турбіни; 3- фіксатор; 4 - кільце обмежувальне; 5 - корпус клапана; 6 - штуцер; 7 - клапан-турбінка;8- розетка-відбивач


Подвійний запобіжний клапан (мал. 4) встановлюється на парових сорочках теплового устаткування і виконує дві функції: випускає пару з парової сорочки устаткування в атмосферу у разі підйому тиску пари понад допустимий і впускає повітря всередину сорочки у разі утворення  в ній вакууму. Глибокий вакуум в сорочці недопустимий, оскільки вона на це не розрахована. При збільшенні тиску пари в сорочці понад допустимий, долаючи вагу вантажу 5, паровий клапан 3 піднімається і надлишок пари виходить в повітря через отвір 4. Маса вантажу розрахована на максимально допустимий тиск в сорочці казана. При виникненні вакууму в сорочці устаткування підводиться вакуумний клапан 1, внаслідок чого повітря з атмосфери поступає в сорочку, зменшуючи в ній глибину вакууму.

Запобіжний клапан-турбінка (мал. 5) встановлюється на кришках неперекидних варильних казанів і призначений для запобігання підвищенню тиску пари у варильній судині понад 0,025 кгс/см2 і для відведення пари, що утворюється при кипінні вмісту казана. При збільшенні тиску пари у варильній судині понад передбачений клапан-турбінка 7 піднімається, пара по гвинтових канавках спрямовується через штуцер до паровідводу, а шпиндель 2 з кільцем починає обертатися, що свідчить про закипання вмісту варильної судини.

Література
1. Эксплуатация оборудования столовых воинских частей, руководство, М.:Воениздат, 1981. – 384 с.
Категорія: теплове | Додав: setyanin (08.02.2012)
Переглядів: 8472 | Теги: тени, запобіжний клапан, пальники, арматура, Тен, електронагрівачі, теплове обладнання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Ми завжди з Вами
Сайт створено 15.07.2010 р.



Інформери
Погода в Львові » Україна погода Львов прогноз погоды каталог сайтів  Яндекс.Метрика

Google AdSense
Google services
Астрономічний час

Реєстрація в WEB
Каталог українських сайтів 
Земна куля
Обмін лінками
SysAdminsUA Безкоштовний каталог сайтів  Дізнайся що таке - тилове забезпечення військ!

Tags: Академія сухопутних військ, Одеський інститут, сухопутних військ, технічні засоби, тил, АСВ, служби тилу, тилове забезпечення

Copyright MyCorp © 2024