Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини. Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
Середа, 18.12.2024
Все про тил
Форма входу
Категорії
Польові технічні засоби [17]
Польові ремонтні засоби [2]
Технологічне обладнання їдалень військових частин [5]
Холодильне обладнання їдалень і продовольчих складів [3]
(шафи і камери холодильні, побутові холодильники, вітрини-прилавки, холодильні агрегати та інше)
Технологічне обладнання стаціонарних військових хлібозаводів [7]
(хлібопекарські печі, тістозамішувальні, тісторозподільні і тістоокруглювальні машини, просіювачі, солерозчинники, цукророзчинники та інше)
Ваговимірювальні прилади [4]
(ваги настільні, товарні, гирі та інше)
Меню сайту
Translater
Перевести сайт на русский

Онлайн-Переводчик
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 212
Лічильники
Каталог сайтів  
Ваша IP-адреса
Узнай свой IP адрес
Яндекс-карти
Примеры. Знакомство с JavaScript API. Простой вызов карты.
Реєстрація в WEB
Украинский портАл redtram
Счётчик тИЦ и PR Украина онлайн
 
Калькулятор
Головна » Технічні описи » Холодильне обладнання їдалень і продовольчих складів

Холодильні агрегати з відкритими компресорами
Холодильний агрегат ФАК    Під холодильним агрегатом розуміють конструктивне об'єднання окремих або всіх частин холодильної машини на одній рамі, плиті або іншій основі. Випуск холодильних машин у вигляді агрегатів робить їх надійніше, компактніше, а також спрощує монтаж на місці експлуатації.
    До групи холодильних агрегатів з відкритими компресорами входять агрегати з поршневими компресорами типу ФАК, Ф, АК і з ротаційним компресором типу МРФ. Агрегати типу ФАК (як на малюнку) випускаються під марками ФАК-0,7Е, ФАК-0,7Е2, ФАК-0,7АВ, ФАК-1ДЕ, ФАК-1ДЕЗ, ФАК-1,5МЗ. Букви ФАК означають фреоновий агрегат компресійний, а цифри — холодопродуктивність в тис. ккал/год. Додаткові букви після цифр указують на різновиді моделей, а в окремих випадках і на їх призначення. Так ФАК-0,7АВ має додаткові букви АВ, що означає агрегат для автоматів по приготуванню і видачі газованої води з конденсатором водяного охолоджування.
Будова холодильного агрегату з відкритим компресором
Мал. 1. Фреоновий холодильний агрегат з відкритим компресором ФАК-1ДЕ:
1 — вентиль рідинний; 2 — фільтр; 3 — шків; 4 — вентиль всмоктуючий; 5 — конденсатор; 6 — компресор; 7 — вентиль нагнітальний; 8 — реле тиску; 9 — електродвигун; 10 — ресивер; 11 — плита з листової сталі

    Технічні дані холодильних агрегатів з відкритими компресорами, що застосовуються  в холодильному устаткуванні в їдальнях військових частин, приведені в табл. 1.
    У всіх агрегатах ФАК основою для монтажу окремих частин холодильної машини і електродвигуна служить плита із сталевого листа або зварна рама з гнутих профілів. Агрегати мають в своєму складі відкритий поршневий компресор 2ФВ-4/4.5. Конструктивно агрегати виконані однаково, а різна холодопродуктивність їх — від 0,7 до 1,5 тис. ккал/год. — досягається зміною частоти обертання колінчастого валу за рахунок зміни діаметру маховика, підвищення потужності електродвигуна і збільшення секцій змійовиків в конденсаторі повітряного охолоджування.
    До складу холодильного агрегату ФАК-1,1Е (мал. 1) входять компресор 6 зі всмоктуючим 4 і нагнітальним 7 замочними вентилями, конденсатор повітряного охолоджування 5 з дифузором, ресивер 10 з рідинним вентилем 1 і фільтром 2, реле тиску 8 і вентилятор.
Табличка агрегату ФАК-2000   Електроустаткування холодильного агрегату складається з електродвигуна, магнітного пускача, плавких запобіжників і двох вимикачів — мережевого і двополюсного.
    Електродвигун асинхронний, трифазного струму, з короткозамкнутим ротором. Він забезпечує пуск і нормальну роботу компресора і вентилятора при відхиленні напруги в мережі від — 15 до +10% від номінального значення.

Таблиця 1.
Технічні характеристики холодильних агрегатів з відкритими компресорами
Показник
 Марка агрегату
ФАК-1.1ЕФАК-1.5МІФ-56
Холодопродуктивність при температурі кипіння фреону —15°С і температурі оточуючого повітря + 20°С ккал/год.
1100
1500
3000
Компресор:
марка
число циліндрів
частота обертання валу, об/хв.

2ФВ-4/4.5
2
650

2ФВ-4/4.5
2
950

2ФВ-6.5
2
650
Конденсатор:
тип
Ребристо-трубний, повітряного охолоджування
поверхня охолоджування, кв.м4,95
6,5
14
Електродвигун:
тип
потужність, кВт
частота обертання валу, об/хв.

АОЛ2-21-4
1,1
1400

А41-4
1,5
1400

А42-4
2,8
1420
рід току
Змінний 3-х фазний
напруга, В
220/380
220/380
220/380
Холодильний агент
Фреон-12
Фреон-12
Фреон-12
Мастило
ХФ-12-18
ХФ-12-18
ХФ-12
Габарити, мм:



довжина
ширина
висота
580
485
445
780
605
480
920
670
600
Маса, кг:



зарядженого агрегату
фреону
мастила
86
3,8
1,05
116
6,5
1,05
195
--
--

Холодильний агрегат ФАК-2,0
    Магнітний пускач здійснює пуск і зупинку електродвигуна. У пускачі встановлені теплові біметалічні реле, що захищають електродвигун від перегріву. У випадку якщо встановлюється автоматичний вимикач, магнітний пускач може використовуватися без теплового реле.
Агрегат ФАК з відкритим компресором
      Плавкі запобіжники захищають електродвигун від струмів короткого замикання.
   Автоматичне управління роботою холодильної установки здійснює реле тиску, контакти якого включені послідовно з котушкою магнітного пускача.
    Встановлюють агрегати, як правило, поза охолоджуваним об'єктом і приєднують до випарника червоно-мідними трубками за допомогою накидних гайок.
    Агрегати типу Ф випускаються під марками ІФ-49 і ІФ-56 холодопродуктивністю 3,0 тис. ккал/год. Агрегат ІФ-56 не має окремої рами. Горизонтальний ресивер і конденсатор повітряного охолоджування укріплені на двох поперечних опорах з куткової стали. На ресивері змонтовані компресор з електродвигуном, реле тиску і замочна арматура. Використовуються ці агрегати для охолоджування стаціонарних холодильних камер площею 18—20 кв.м, а також збірно-розбірних холодильних камер марки КХ-18.

Компресор 2ФВ-4/4.5

Компресор 2ФВ-4/4.5   Компресор 2ФВ-4/4,5 поршневий, сальниковий, фреоновий, вертикальний, двоциліндровий, одноступінчатий, непрямоточний. Працює на фреоні-12. Діаметр його циліндрів 40 мм, хід поршня 45 мм. Частоту обертання валу компресора можна міняти зміною маховиків, частота обертання валу може бути 450, 650 і 1000 об/хв і холодопродуктивність відповідно до 700, 1100 і 1500 ккал/годину.
    Компресор 2ФВ-4/4.5 складається з литого чавунного картера з торцевою опорною кришкою і кришкою сальника. Над камерою сальника зроблена зовнішня ванна для зберігання запасу оливи для мащення, що подається до зовнішнього сальника. На бічній стінці є отвір з пробкою для затоки масла в картер.
    На верхній площині картера розташовано вікно для установки блоку циліндрів, на нижній - лапи-кронштейни для кріплення компресора на каркас агрегату. У блоку циліндрів є ребра повітряного охолодження, фланцевий прилив для кріплення до картера, всмоктуюча порожнина з вертикальним каналом, призначеним для відділення від пари холодильного агента мастильного масла і повернення його в картер компресора.

Схема будови двоциліндрового, фреонового, вертикального компресора 2ФВ-4/4.5

Схема будови холодильного компресора 2ФВ-4/4.5
Мал. 2. Компресор 2ФВ-4/4,5 поршневий відкритого типу:
1— кришка картера; 2 — картер; 3 — блок циліндрів; 4 — дошка клапанна; 5—кришка компресора (головка);  6 — шпильки з ганками; 7 — поршень; 8— палець;  9 — шатун; 10 — пробка;  11 — маховик; 12 — кришка сальника; 13 — ущільнення сальникове; 14 — вал колінчастий


    Основними частинами компресора 2ФВ-4/4.5 є картер 2, блок циліндрів 3 з клапанною дошкою 4 і кришкою 5, кривошипно-шатунний механізм 9, 14, клапанна група, сальник 13, а також всмоктуючий і нагнітальні вентилі. Основою компресора служить чавунний картер, на верхньому фланці якого укріплений за допомогою шпильок блок циліндрів з клапанною коробкою і кришкою циліндрів.
    На бічних фланцях блоку циліндрів змонтований всмоктуючий і нагнітальний замочні вентилі. У картері компресора розміщений кривошипно-шатунний механізм, який складається з колінчастого валу і шатунів. Колінчастий вал спирається на бронзові втулки, запресовані в картері. Одним кінцем колінчастий вал виходить через отвір в бічній кришці картера назовні і служить для кріплення маховика 11, якому через клинопасову передачу передається обертання від електродвигуна.
    Поршні 7 відлиті з алюмінієвого сплаву і мають два кільця ущільнювачів і одне маслозкидаюче. Кріпляться поршні до верхньої; головки шатунів за допомогою пальців 8. Клапани всмоктуючі і нагнітальні розміщуються на клапанній дошці. Мащення поверхонь компресора, що труться, здійснюється розбризкуванням масла, залитого в картер, за допомогою шатунів. Для забезпечення герметичності всі з'єднання деталей забезпечені прокладками з севанітової гуми, а вихід колінчастого валу з картера ущільнений двома сальниками сільфонів. Компресор входить до складу холодильних агрегатів ФАК-1ДЕ і ФАК-1,5МЗ, які використовуються в холодильних машинах для охолоджування збірних холодильних камер.
Компресор 2ФВ-4/4,5 поршневий

Джерела інформації
1. Эксплуатация оборудования столовых воинских частей, руководство, М. :Воениздат, 1981. - 384 с.

Категорія: Холодильне обладнання їдалень і продовольчих складів | Додав: setyanin (28.02.2012)
Переглядів: 9902 | Теги: ФАК-1, холодильник, Фреон, компресор 2ФВ-4/4, фак, холодильний агрегат, ФАК-2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Ми завжди з Вами
Сайт створено 15.07.2010 р.



Інформери
Погода в Львові » Україна погода Львов прогноз погоды каталог сайтів  Яндекс.Метрика

Google AdSense
Google services
Астрономічний час

Реєстрація в WEB
Каталог українських сайтів 
Земна куля
Обмін лінками
SysAdminsUA Безкоштовний каталог сайтів  Дізнайся що таке - тилове забезпечення військ!

Tags: Академія сухопутних військ, Одеський інститут, сухопутних військ, технічні засоби, тил, АСВ, служби тилу, тилове забезпечення

Copyright MyCorp © 2024