Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається
Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини.
Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
Під холодильним агрегатом
розуміють конструктивне об'єднання окремих або всіх частин холодильної
машини на одній рамі, плиті або іншій основі. Випуск холодильних машин у
вигляді агрегатів робить їх надійніше, компактніше, а також спрощує
монтаж на місці експлуатації. До групи
холодильних агрегатів з відкритими компресорами входять агрегати з
поршневими компресорами типу ФАК, Ф, АК і з ротаційним компресором типу
МРФ. Агрегати типу ФАК (як на малюнку) випускаються під марками
ФАК-0,7Е, ФАК-0,7Е2, ФАК-0,7АВ, ФАК-1ДЕ, ФАК-1ДЕЗ,
ФАК-1,5МЗ. Букви ФАК означають фреоновий агрегат компресійний, а цифри — холодопродуктивність в тис. ккал/год. Додаткові букви після цифр указують на різновиді моделей, а в окремих випадках і на їх призначення. Так ФАК-0,7АВ має додаткові букви АВ, що означає агрегат для автоматів по приготуванню і видачі газованої води з конденсатором водяного охолоджування.
Технічні дані холодильних агрегатів з відкритими компресорами, що застосовуються в холодильному устаткуванні в їдальнях військових частин, приведені в табл. 1. У всіх агрегатах ФАК основою для монтажу окремих частин холодильної машини і електродвигуна служить плита із сталевого листа або зварна рама з гнутих профілів. Агрегати мають в своєму складі відкритий поршневий компресор 2ФВ-4/4.5. Конструктивно агрегати виконані однаково, а різна холодопродуктивність їх — від 0,7 до 1,5 тис. ккал/год. — досягається зміною частоти обертання колінчастого валу за рахунок зміни діаметру маховика, підвищення потужності електродвигуна і збільшення секцій змійовиків в конденсаторі повітряного охолоджування. До складу холодильного агрегату ФАК-1,1Е (мал. 1) входять компресор 6 зі всмоктуючим 4 і нагнітальним 7 замочними вентилями, конденсатор повітряного охолоджування 5 з дифузором, ресивер 10 з рідинним вентилем 1 і фільтром 2, реле тиску 8 і вентилятор. Електроустаткування холодильного агрегату складається з електродвигуна, магнітного пускача, плавких запобіжників і двох вимикачів — мережевого і двополюсного. Електродвигун асинхронний, трифазного струму, з короткозамкнутим ротором. Він забезпечує пуск і нормальну роботу компресора і вентилятора при відхиленні напруги в мережі від — 15 до +10% від номінального значення.
Таблиця 1.
Технічні характеристики холодильних агрегатів з відкритими компресорами
Показник
Марка агрегату
ФАК-1.1Е
ФАК-1.5М
ІФ-56
Холодопродуктивність при температурі кипіння фреону —15°С і температурі оточуючого повітря + 20°С ккал/год.
1100
1500
3000
Компресор: марка число циліндрів частота обертання валу, об/хв.
2ФВ-4/4.5 2 650
2ФВ-4/4.5
2
950
2ФВ-6.5
2
650
Конденсатор: тип
Ребристо-трубний, повітряного охолоджування
поверхня охолоджування, кв.м
4,95
6,5
14
Електродвигун: тип потужність, кВт частота обертання валу, об/хв.
АОЛ2-21-4 1,1 1400
А41-4 1,5 1400
А42-4 2,8 1420
рід току
Змінний 3-х фазний
напруга, В
220/380
220/380
220/380
Холодильний агент
Фреон-12
Фреон-12
Фреон-12
Мастило
ХФ-12-18
ХФ-12-18
ХФ-12
Габарити, мм:
довжина ширина висота
580 485 445
780 605 480
920 670 600
Маса, кг:
зарядженого агрегату фреону мастила
86 3,8 1,05
116 6,5 1,05
195 -- --
Магнітний пускач здійснює пуск і зупинку електродвигуна. У пускачі встановлені теплові біметалічні реле, що захищають електродвигун від перегріву. У випадку якщо встановлюється автоматичний вимикач, магнітний пускач може використовуватися без теплового реле.
Плавкі запобіжники захищають електродвигун від струмів короткого замикання. Автоматичне управління роботою холодильної установки здійснює реле тиску, контакти якого включені послідовно з котушкою магнітного пускача. Встановлюють агрегати, як правило, поза охолоджуваним об'єктом і приєднують до випарника червоно-мідними трубками за допомогою накидних гайок. Агрегати типу Ф випускаються під марками ІФ-49 і ІФ-56 холодопродуктивністю 3,0 тис. ккал/год. Агрегат ІФ-56 не має окремої рами. Горизонтальний ресивер і конденсатор повітряного охолоджування укріплені на двох поперечних опорах з куткової стали. На ресивері змонтовані компресор з електродвигуном, реле тиску і замочна арматура. Використовуються ці агрегати для охолоджування стаціонарних холодильних камер площею 18—20 кв.м, а також збірно-розбірних холодильних камер марки КХ-18.
Компресор 2ФВ-4/4.5
Компресор 2ФВ-4/4,5 поршневий, сальниковий, фреоновий, вертикальний, двоциліндровий, одноступінчатий, непрямоточний. Працює на фреоні-12. Діаметр його циліндрів 40 мм, хід поршня 45 мм. Частоту обертання валу компресора можна міняти зміною маховиків, частота обертання валу може бути 450, 650 і 1000 об/хв і холодопродуктивність відповідно до 700, 1100 і 1500 ккал/годину. Компресор 2ФВ-4/4.5 складається з литого чавунного картера з торцевою опорною кришкою і кришкою сальника. Над камерою сальника зроблена зовнішня ванна для зберігання запасу оливи для мащення, що подається до зовнішнього сальника. На бічній стінці є отвір з пробкою для затоки масла в картер. На верхній площині картера розташовано вікно для установки блоку циліндрів, на нижній - лапи-кронштейни для кріплення компресора на каркас агрегату. У блоку циліндрів є ребра повітряного охолодження, фланцевий прилив для кріплення до картера, всмоктуюча порожнина з вертикальним каналом, призначеним для відділення від пари холодильного агента мастильного масла і повернення його в картер компресора.
Схема будови двоциліндрового, фреонового, вертикального компресора 2ФВ-4/4.5
Основними частинами компресора 2ФВ-4/4.5 є картер 2, блок циліндрів 3 з клапанною дошкою 4 і кришкою 5, кривошипно-шатунний механізм 9, 14, клапанна група, сальник 13, а також всмоктуючий і нагнітальні вентилі. Основою компресора служить чавунний картер, на верхньому фланці якого укріплений за допомогою шпильок блок циліндрів з клапанною коробкою і кришкою циліндрів. На бічних фланцях блоку циліндрів змонтований всмоктуючий і нагнітальний замочні вентилі. У картері компресора розміщений кривошипно-шатунний механізм, який складається з колінчастого валу і шатунів. Колінчастий вал спирається на бронзові втулки, запресовані в картері. Одним кінцем колінчастий вал виходить через отвір в бічній кришці картера назовні і служить для кріплення маховика 11, якому через клинопасову передачу передається обертання від електродвигуна. Поршні 7 відлиті з алюмінієвого сплаву і мають два кільця ущільнювачів і одне маслозкидаюче. Кріпляться поршні до верхньої; головки шатунів за допомогою пальців 8. Клапани всмоктуючі і нагнітальні розміщуються на клапанній дошці. Мащення поверхонь компресора, що труться, здійснюється розбризкуванням масла, залитого в картер, за допомогою шатунів. Для забезпечення герметичності всі з'єднання деталей забезпечені прокладками з севанітової гуми, а вихід колінчастого валу з картера ущільнений двома сальниками сільфонів. Компресор входить до складу холодильних агрегатів ФАК-1ДЕ і ФАК-1,5МЗ, які використовуються в холодильних машинах для охолоджування збірних холодильних камер.
Джерела інформації
1. Эксплуатация оборудования столовых воинских частей, руководство, М. :Воениздат, 1981. - 384 с.