Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається
Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини.
Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
Машини тістомісильні ТММ-1, ТММ-1М як і машини марки "Стандарт" призначені для приготування однорідної маси з ряду компонентів (води, муки, дріжджів, цукру, солі, масла і ін.), а також для додання їй певних механічних властивостей. Конструкції цих машин аналогічні, але відрізняються механізмом приєднання діжі. Машина ТММ-1М cерійно виробляється на виробничих потужностях відкритого акціонерного товариства "Сміламаш" у м. Сміла (Україна). Тістомісильна машина ТММ-1М комплектується трьома підкатними діжами місткістю 140 л кожна та має робочий орган - місильний важіль з лопаттю. Підкатна діжа під час роботи обертається в горизонтальній площині, а місильний важіль з лопаттю, похилою до осі обертання діжі, здійснює усередині неї криволінійний рух, завдяки чому про виходить повне перемішування продукту. Машина тістомісильна ТММ-1М (рис. 1) складається з фундаментної плити, електродвигуна, редуктора механізму тістомісилки, приводу місильного важеля, місильного важеля, редуктора і приводу діжі, станини, огорожі і підкатної діжі.
Тістомісильна машина марки "Стандарт" призначена для замісу опари і тіста з пшеничного і житнього борошна. У хлібопекарській промисловості застосовуються дві машини цього типу з діжами місткістю 140 і 330 л. Тістомісильна машина "Стандарт" відноситися до категорії машин періодичної дії з підкатними діжами, що примусово обертаються. Тобто ці машини характеризуються місильним органом, забезпеченим фігурною лопаттю, яка описує просторову криву в діжі, що приведена в обертання. Основними вузлами і частинами машини є фундаментна плита, корпус машини, місильний орган, підкатна діжа і привід. Фундаментна плита виготовлена з чавунного лиття і служить для кріплення вузлів і деталей. З обох боків на плиті є похилі поверхні, по яких накочуються ходові колеса діжі, а в передній частині - поглиблення для направляючого колеса діжі.
Машина для замісу тіста безперервної дії марки І8-ХТА-12/1 призначена для замісу опари, тіста з пшеничного і житнього борошна при виробництві хлібобулочних виробів на підприємствах хлібопекарської промисловості. Бункерний тістоприготувальний агрегат безперервної дії І8-ХТА-12/1 cерійно виготовляється на виробничих потужностях ТОВ "Укрпродмашбуд". ТОВ "Укрпродмашбуд" - одне із найвідоміших машинобудівних підприємств в Україні і СНД по виробництву високотехнологічного устаткування для хлібопекарської і кондитерської промисловості. З 1935 по 2007 рік це підприємство працювало під ім'ям ВАТ завод "Киевпродмаш". У своїй основі агрегат І8-ХТА-12/1 має одно-камерну тістомісильну машину з двома паралельними валами і Т-образними місильними лопатями, розміщеними в суміжних напівциліндричних камерах так, що лопаті одного валу заходять в простір між лопатями іншого. У машинах І8-ХТА-12/1 з двома паралельними валами виконується більш інтенсивний вплив на тісто при замісі в порівнянні з одновальними машинами.
Тістомісильна машина А2-ХТ3Б відноситься до машин періодичної дії. Вона призначена для порційного замісу напівфабрикатів і тіста з пшеничного і житнього борошна в нерухомих підкатних діжах Т1-ХТ2Д місткістю 330 л. Машина А2-ХТ3Б серійно випускається у м. Сміла на ВАТ "Сміламаш". Конструктивно тістомісильна машина А2-ХТ-2Б відрізняється від А2-ХТ3Б редуктором який дозволяє машині А2-ХТ-2Б мати двохшвидкісний режим роботи. Тоді як базовий редуктор А2-ХТ3Б працює в одношвидкісному режимі. Процес замісу полягає в об’єднанні складових частин тіста в однорідну масу, наданні цій масі необхідних фізико-механічних властивостей, насиченні її повітрям з метою створення сприятливих умов для бродіння. Заміс не є простим механічним процесом; він супроводжується біохімічними і колоїдними явищами і підвищенням температури тіста, під час переходу механічної енергії в теплову, а час замісу, інтенсивність, визначаються сортом хліба якістю борошна і доданими компонентами.
Піч БПР- Е1 електрична, ротаційного типу призначена для випічки хлібобулочних виробів, хліба формового і череневого з пшеничного і житнього борошна, кондитерських виробів, у тому числі бісквітів і безе, в умовах інтенсивної експлуатації на підприємствах хлібопекарської промисловості і в цехах стаціонарних хлібозаводів та пекарень. Виготовляється підприємством Укоопспілки "Броварський
завод торговельного машинобудування” і поставляється в трьох виконаннях: 1. Базовий варіант (полімерне покриття зовнішніх поверхонь). 2. Фасад з нержавіючий стали, інша поверхня - полімерне покриття. 3. Зовнішнє покриття - нержавіюча сталь. У усіх виконаннях пекарна камера виготовляється з нержавіючої сталі. Нержавіюча сталь не псується, не піддається корозії і не іржавіє так легко як звичайна сталь. Це корозійностійка сталь, яка в металургії визначена як залізовуглецевий сплав з невеликим вмістом хрому. Високий опір окисленню на повітрі і при температурі довкілля зазвичай досягається додаванням хрому більше 12 %. Хром формує пасивний шар з оксиду хрому(Cr2O3) при контакті з киснем. Шар занадто тонкий щоб бути видимим, але виділяється металевим блиском. Саме цей шар захищає металеві поверхні ротаційної печі від дії корозійного впливу води, повітря і високої температури. Навіть, коли поверхня подряпана, цей шар швидко відновлюється.
Печі хлібопекарні кондитерські модульні МХПКМ призначені для випічки кондитерських (галети, печиво цукрове, вівсяне) і інших дрібних виробів на металевих перфорованих лотках розміром (630х290 мм). Конструктивно трохи відрізняються від них печі хлібопекарні кондитерські модульні МХПКМ ПСТ в основі транспортної стрічки яких лежить полотно сітчастого транспортера (ПСТ) ширина якого складає 640мм. Піч МХПКМ виготовлена з урахуванням експлуатації в приміщеннях з температурою повітря від 10 до 35 °С і відносною вологістю не більше 85%. Керування роботою печі ведеться з щита управління, що змонтований з правої сторони від приймального столу та завантажувального отвору пекарної камери. Для контролю за температурою повітря у середині пекарної камери піч оснащена термометром. Піч МХПКМ може складатися з декількох пекарних модулів, що сполучених між собою і утворюють прохідний тунель, через який рухається конвеєр (ланцюги з упорами). Кількість пекарних модулів визначає модифікацію печі, так піч МХПКМ-5 відповідно має 5 таких модулів.
Печі хлібопекарські тунельні марки А2-ХПК призначені для випічки широкого асортименту череневих сортів хліба (у тому числі з суміші житнього і пшеничного борошна) і хлібобулочних виробів. Промисловістю України випускаються серійно наступні печі марки А2-ХПК : А2-ХПК-25.60 з площею череня 25 кв.м; А2-ХПК-25.61 з площею череня 25 кв.м зі вбудованим парогенератором, блоками подачі і підігрівання води для парогенератора; А2-ХПК-25.32 з площею череня 32 кв.м зі вбудованим парогенератором, блоками подачі і підігрівання води для парогенератора; А2-ХПК-25.38 з площею череня 38 кв.м зі вбудованим парогенератором, блоками подачі і підігрівання води для парогенератора; А2-ХПК-50 з площею череня 50 кв.м зі вбудованим парогенератором, блоками подачі і підігрівання води для парогенератора;