Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається
Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини.
Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
(хлібопекарні блоки автомобільні і причіпні, хлібопекарні печі причіпні й переносні, агрегати тістовиготовлення причіпні, машини просіювальні, тісторозподільні й тістоформувальні переносні та інше)
(авторефрижератори, причепи-рефрижератори, автофургони і причепи-фургони хлібні, ізотермічні і комбіновані, причепи-склади, причепи-контейнери, автоводоцистерни, причепи-цистерни для води, цистерни переносні для води та інше)
Переносна хлібопекарська піч ПХП-0,4 призначена для випікання пшеничного, житньо-пшеничного, і житнього хліба в польових умовах. За конструкцією ПХП-0,4 відноситься до печей безперервної дії з канальним обігрівом пекарної камери. Піч складається з каркаса, вогнища, димової труби, водогрійного бака і пекарної камери для розміщення хлібопекарських форм (рис. 1). Піч ПХП-0,4 може опалюватися як твердим паливом (дрова), так і рідким – (гас, дизельне пальне). Для згоряння рідкого палива печі надається або паливна колонка КТ-24, або спеціальний пристрій (рис. 2), який складається з газоутворюючої форсунки, паливної колонки з двома паливними резервуарами (ємність кожного резервуара 24 л), з ручним насосом і паливопроводом. Форсунка КГФ-4М ( або ФК-02) працює за принципом випаровування палива в трубках випарника і горіння його у вигляді факела. Труби випарника для збільшення випаровування заповнені металічними стрижнями з дроту. Піч ПХП-0,4 серійно випускається 111 воєнним заводом м. Брянськ (Росія). Завод-виробник (111 в/з) здійснює виготовлення і постачання печі замовнику у чотирьох модифікаціях: 1) ПХП-0,4 (повна комплектація, переносна піч з наметом УСТ-56) - саме про неї Ви зараз читаєте на цьому сайті. 2) ПХП-0,4д (не комплектується наметом УСТ-56 і слугує для використання у стаціонарних умовах (д - удома)). 3) ПХП-0,4г (комплектується газовим пальником для спалювання природнього газу). 4) ПХБ-0,4 (причіпний хлібопекарний блок, ПХП-0,4 встановлена у кузові-фургоні КП-2 на шасі причепа 2-ПН-2).
Переносна піч для випікання хліба ХПІ-6 (рос. - Печь хлебопекарная переносная ХПИ-6) призначена для випічки хліба в польових умовах. У розгорнутому положенні піч хлібопекарська ХПІ-6 забезпечує виконання технологічних процесів по випічці хліба у різних умовах, зокрема, може бути встановлена під навісом, в наметі, в кузові транспорту. Піч забезпечена ніжками у вигляді двох полозів і чотирма втопленими ручками для перенесення. Переносна піч для випікання хліба ХПІ-6 (рис. 1) за конструкцією відноситься до печей безперервної дії з канальним обігрівом пекарної камери. Піч складається з вогнища, пекарної камери, димової труби, водогрійного бака (водонагрівача) і висувної рами (поду) для розміщення хлібопекарських форм. Водонагрівач, що входить в комплект печі знімний, "самоварного" типу, коробчатої форми. Матеріал водонагрівача - листова нержавіюча сталь. На верхній площині водонагрівач має горловину з кришкою для заливання холодної води, а на бічній стінці - кран відбору кип'яченої або гарячої води.