Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається
Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини.
Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
Наказ Міністра оборони України від
25.04.1994 р. № 112 "Про стан організації харчування особового складу
Збройних Сил України та контроль за ним посадових осіб" встановив єдиний
день продовольчої служби у Збройних Силах України — другу середу
кожного місяця. У цей день наказано проводити контрольно-показове
приготування їжі, навчальні заняття щодо організації харчування,
виставки страв, кондитерських та борошняних
виробів. Також було наказано розвивати і
зміцнювати підсобні господарства військових частин, військово-навчальних
закладів та установ, для чого у кожній військовій частині, де є для
цього можливості, мати теплицю, город, свинарник для більш повного
забезпечення особового складу продуктами сільського господарства
(м'ясопродуктами, овочами, вітамінною зеленню та
іншим). Формат файлу - *.pdf На сьогодні у зв'язку з переходом
Збройних Сил України на систему харчування з залученням суб'єктів
господарювання наказ має деякі суперечності з іншими наказами Міністра оборони
України.
Наказ скасовано на підставі наказу Міністерства оборони України від 19.05.2016 № 268 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністра оборони України", пункт 247 Переліку наказів Міністра оборони України, які втратили чинність. На жаль наказу на заміну, або альтернативного змісту на сьогоднішній день не існує.