Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається
Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини.
Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
Постанова КМ України від 17 липня 2003 р. № 1073 "Про затвердження зразків форми одягу і знаків розрізнення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, Державної спеціальної служби транспорту, осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби та ліцеїстів військових ліцеїв і ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою". Постанова з додатками - малюнками. Формат файлу - *.pdf Розмір файлу - 1,34 Мб.
{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №265 від 25.03.2009}
Савостицкий Н.А. Материаловедение швейного производства: Учеб. пособие для сред. проф. образования / Н. А. Савостицкий, Э. К. Амирова. -2-е изд., стер. - М.: Издательский центр «Академия»; Мастерство, 2002. - 240 с. ISBN 5-7695-1131-1 (Изд. центр «Академия») ISBN 5-294-00154-3 (Мастерство)
Формат файлу - *.djvu
У книзі приведені відомості про текстильні матеріали. Дани поняття про волокна, їх структуру і властивості. Розглянуті основи технології виробництва текстильних матеріалів, їх склад, будова і властивості. Обговорені питання стандартизації і якості тканин для одягу. Описаний асортимент широкого круга матеріалів, використовуваних при виробництві одягу. Представлена характеристика матеріалів за призначенням. Поданы зведення по догляду за швейними виробами.
Байдакова Л. І. Товарознавство. Непродовольчі товари: взуттєві і хутряні вироби: Підручник. — К.: Вища школа, 2007. — 183с.: іл.
Формат файлу - *.pdf
Розглянуто основи виробництва, чинники, що впливають на формування асортименту, та споживчі властивості взуттєвих і хутряних товарів. Особливу увагу приділено умовам приймання товарів за якістю і а зберігання їх. Наведено основні показники споживчих властивостей шкіри, хутра та волосяного покриву.
Супрун Н.П., Орленко Л.В., Дрегуляс Е.П., Волинець Т.О. Конфекціювання матеріалів для одягу: Навч. посіб. — К.: Знання, 2005. — 159 с. — (Київському національному університету технологій та дизайну — 75 років).
Формат файлу - *.djvu.
У посібнику наведені відомості про структуру асортименту, види та властивості текстильних і нетекстильних матеріалів, які впливають на процеси виготовлення виробів. Розглядаються питання формування вимог та принципи конфекціювання матеріалів для різних груп і видів одягу, оцінювання якості матеріалів за комплексним показником. Посібник допоможе студентам більш глибоко вивчити сучасне матеріалознавство, здійснювати науково обґрунтований вибір матеріалів, які застосовуються для виготовлення швейних виробів, сприятиме розвитку в майбутніх фахівців творчого і комплексного підходу до вирішення практичних завдань. Українською мовою такий посібник видається вперше. Розраховано на студентів вищих технічних навчальних закладів, технікумів легкої промисловості, технологів швейного та трикотажного виробництв, художників-модельерів, дизайнерів побуту, всіх, кого цікавить ця тематика.