Формат файлу - *.pdf
Технологія виробництва продукції тваринництва розглядається як комплекс виробничих процесів і операцій, спрямованих на одержання великої кількості й високої якості продукції. Крім традиційної технології, у практиці ведення галузі тваринництва застосовується і промислова, що сприяє поліпшенню умов праці тваринників, наближуючи їх до умов праці робітників промисловості.
Економіка країни й добробут населення значною мірою залежать від розвитку тваринництва. У цій галузі досягнуто певних ус- піхів у селекційній роботі. Створено нові вітчизняні породи великої рогатої худоби (червоно-ряба і чорно-ряба молочні, українська, во- линська та поліська м’ясні), свиней (українська й полтавська м’ясні), внутрішньопородні типи м’ясо-вовнових і тонкорунних овець, українську верхову та новоолександрівську ваговозну породи коней, гібриди птиці, які мають високу продуктивність.
Система годівлі розроблена з урахуванням умісту в кормах обмінної енергії, білка, вітамінів та мінеральних речовин. Норми годівлі деталізовані за 26 показниками залежно від продуктивності, фізіологічного стану й віку тварин.
У проведенні розрахунків із складання раціонів і в підборі інгредієнтів кормів використовується комп’ютерна техніка. Ведуться роботи щодо створення автоматизованих систем управління технологічними процесами. Значного поширення набули штучне осіменіння сільськогосподарських тварин, а також трансплантація ембріонів високопродук- тивних тварин. Однак ці досягнення ще не забезпечують дедалі зростаючих потреб населення в продуктах харчування.
Для виконання завдань, поставлених перед тваринництвом, і роботи в сучасних умовах потрібні висококваліфіковані кадри із зоотехнічних, агрономічних, інженерних і економічних спеціально- стей, які б досконало знали технологію виробництва продукції тваринництва, вміло застосовували її у практиці й отримували б достатню кількість продукції з мінімальними витратами кормів та затратами праці. У підручнику висвітлено стан і тенденції розвитку галузей скотарства, свинарства, вівчарства, козівництва, птахівництва, конярства, рибництва, бджільництва, кролівництва, хутрового звірів- ництва, біологічні й господарські особливості сільськогосподарських тварин, їхню продуктивність, наведено характеристики основних порід та їх використання, описано основи племінної роботи окремих галузей, відтворення стада, вирощування молодняку, годівлі та утримання тварин. Значну увагу приділено інтенсифікації виробництва молока, м’яса, яєць і вовни на промисловій основі.
Підручник підготовлено відповідно до програми «Технологія виробництва продукції тваринництва» для аграрних вищих навчаль- них закладів сільськогосподарських спеціальностей (крім спеціальності «Технологія виробництва та переробки продукції тва- ринництва») з метою дати студентам теоретичні й практичні знання щодо технології виробництва молока, яловичини, свинини, продукції вівчарства, козівництва, птахівництва, рибництва, бджільництва, кролівництва, хутрового звірівництва та використання коней у народному господарстві.
|