Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається
Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини.
Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
Наказ Міністра оборони України від 28.12.2011 №846 "Про затвердження Інструкції з організації продовольчого забезпечення військовослужбовців та годування штатних тварин Збройних Сил України шляхом залучення суб'єктів господарювання" Формат файлу - *.dос
ЗМІСТ
1.Загальні положення 2.Істотні умови, які повинні передбачатися договором про закупівлю 3.Порядок отримання послуг з продовольчого забезпечення 4.Особливості отримання послуг з харчування військовослужбовців у польових умовах 5.Освіження наявних запасів продовольства військової частини 6.Забезпечення військовим майном та особливості його використання 7.Порядок продовольчого забезпечення у разі виникнення форс-мажорних обставин 8.Контроль за організацією продовольчого забезпечення 9. Основні обов'язки структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, інших органів військового управління та військової частини при плануванні і отриманні послуг із продовольчого забезпечення Додаток. Рекомендації щодо складання розкладки продуктів за нормою харчування № 1 - загальновійськова
Наказ Міністра оборони України від 31.07.2006 р. №469 "Про
затвердження Положення про забезпечення Збройних Сил України пальним і
технічними засобами служби пального на мирний час". Формат файлу - *.pdf Положення
про забезпечення Збройних Сил України пальним і технічними засобами служби
пального на мирний час (далі – Положення) визначає основні завдання,
організаційну структуру служби пально-мастильних матеріалів (далі – служба
пального), порядок забезпечення військ (сил) ракетним паливом, авіаційним,
танковим, автомобільним та корабельним пальним, мастильними матеріалами,
спеціальними рідинами та спиртом (далі – пальне), а також технічними засобами
служби пального, матеріалами і обладнанням виробничо-технічного призначення,
необхідними для експлуатаційних, виробничих і ремонтних потреб служби пального.
Сапіга Р.І., Задерієнко С.І., Яковлєв М.Ю., Неуров І.В. Технічні засоби підвезення і зберігання продовольства та води: Навчальний посібник. – Львів: АСВ, 2009. – 92 с.
Формат файлу - *.pdf
У навчальному посібнику розглядаються ізотермічні, рефрижераторні технічні засоби підвезення продовольства і води, транспорт для підвезення хліба, комбінований транспорт, причепи склади та контейнери, що поступають на забезпечення військових частин, з’єднань і установ Збройних Сил України. Навчальний посібник призначений для курсантів спеціальності "Тилове забезпечення військ (сил)", що готуються за спеціалізацією "Продовольче забезпечення підрозділів (частин, з'єднань)". Посібник має на меті допомогти курсантам у кращому засвоєнні дисциплін "Технічні засоби продовольчої служби", "Експлуатація технічних засобів служб тилу", "Військовий тил і військове господарство" та "Організація продовольчого забезпечення".
Савостицкий Н.А. Материаловедение швейного производства: Учеб. пособие для сред. проф. образования / Н. А. Савостицкий, Э. К. Амирова. -2-е изд., стер. - М.: Издательский центр «Академия»; Мастерство, 2002. - 240 с. ISBN 5-7695-1131-1 (Изд. центр «Академия») ISBN 5-294-00154-3 (Мастерство)
Формат файлу - *.djvu
У книзі приведені відомості про текстильні матеріали. Дани поняття про волокна, їх структуру і властивості. Розглянуті основи технології виробництва текстильних матеріалів, їх склад, будова і властивості. Обговорені питання стандартизації і якості тканин для одягу. Описаний асортимент широкого круга матеріалів, використовуваних при виробництві одягу. Представлена характеристика матеріалів за призначенням. Поданы зведення по догляду за швейними виробами.
Байдакова Л. І. Товарознавство. Непродовольчі товари: взуттєві і хутряні вироби: Підручник. — К.: Вища школа, 2007. — 183с.: іл.
Формат файлу - *.pdf
Розглянуто основи виробництва, чинники, що впливають на формування асортименту, та споживчі властивості взуттєвих і хутряних товарів. Особливу увагу приділено умовам приймання товарів за якістю і а зберігання їх. Наведено основні показники споживчих властивостей шкіри, хутра та волосяного покриву.
Супрун Н.П., Орленко Л.В., Дрегуляс Е.П., Волинець Т.О. Конфекціювання матеріалів для одягу: Навч. посіб. — К.: Знання, 2005. — 159 с. — (Київському національному університету технологій та дизайну — 75 років).
Формат файлу - *.djvu.
У посібнику наведені відомості про структуру асортименту, види та властивості текстильних і нетекстильних матеріалів, які впливають на процеси виготовлення виробів. Розглядаються питання формування вимог та принципи конфекціювання матеріалів для різних груп і видів одягу, оцінювання якості матеріалів за комплексним показником. Посібник допоможе студентам більш глибоко вивчити сучасне матеріалознавство, здійснювати науково обґрунтований вибір матеріалів, які застосовуються для виготовлення швейних виробів, сприятиме розвитку в майбутніх фахівців творчого і комплексного підходу до вирішення практичних завдань. Українською мовою такий посібник видається вперше. Розраховано на студентів вищих технічних навчальних закладів, технікумів легкої промисловості, технологів швейного та трикотажного виробництв, художників-модельерів, дизайнерів побуту, всіх, кого цікавить ця тематика.
ДСТУ Б В.2.6-4-95 (ГОСТ22904-93) Магнітний метод визначення товщини захисного шару бетону і розташування арматури
ДСТУ Б В.2.7-10-95 (ГОСТ30062-93) Арматура стержньова для залізобетонних конструкцій. Вихрострумний метод контролю характеристик міцності
ДСТУ Б В.2.6-3-95 (ГОСТ22233-93) Профілі пресовані з алюмінієвих сплавів для огороджувальних будівельних конструкцій. Загальні технічні умови (Загальні ТУ) і так далі.
Друкарня «Основа» – це сучасне підприємство, яке існує на книжковому ринку України вже п’ятнадцять років. Пріоритетним у діяльності видавництва є видання нормативної літератури з питань охорони праці, пожежної безпеки, надзвичайних ситуацій, сертифікації та екології, міжгалузевих документів, технічна та юридична література, словники й коментарі, підручники, практикуми, довідники і типові інструкції, журнали, посвідчення, буклети, плакати тощо.
Старовойт Л.Я., Косовенко М.С., Смирнова Ж.М. Кулінарія. — К.: Вища школа, 1992. – 269 с.
Формат файлу - *.pdf
У підручнику описано раціональні способи механічної кулінарної обробки продуктів для приготування страв і кулінарних виробів в умовах масового виробництва згідно з науково обгрунтованими нормами раціонального харчування. Викладено питання теплової кулінарної обробки продуктів, технології приготування страв. Приведено їхню якісну характеристику, строки реалізації, а також норми закладання сировини.
Розділ І. Кулінарна обробка сировини (3 глави) Глава 1. Обробка овочів і грибів Глава 2. Обробка риби Глава 3. Обробка м'яса і м'ясопродуктів,сільськогосподарської птиці і пернатої дичини Розділ II. Теплова кулінарна обробка.Приготування і подавання страв (12 глав)
Кирпичников В.П., Леенсон Г.X. Справочник механика: (Общественное питание). — М.: Экономика, 1990.- 382 С.
Формат файлу - *.djvu
Російською мовою. У довіднику приводяться відомості по монтажу і ремонту механічного і теплового устаткування підприємств громадського харчування. Розглядаються будова, принципи дії і правила експлуатації машин і апаратів, а також найбільш несправності устаткування, що часто зустрічаються, і способи їх усунення. Для інженерно-технічних працівників громадського харчування.
Раздел 1 Тепловое оборудование (Кирпичников В. П.) ... 3 1.1 Кухонные плиты ... 3 1.2 Жарочные и пекарные шкафы ... 34 1.3 Сковороды, жаровни и фритюрницы ... 64 1.4 Пищеварочные котлы и автоклавы ... 90 1.5 Кипятильники, водонагреватели и кофеварка ... 123 і так далі.
Технологія м’яса та м’ясних продуктів: Підручник / М.М. Клименко, Л.Г. Віннікова, І.Г. Береза та ін.; За ред. М.М. Клименка. — К.: Вища освіта, 2006. — 640 с.: іл. ISBN 966-8081-64-1.
Формат файлу - *.pdf
У підручнику подано характеристики основних видів і порід забійних тварин, птиці та кролів. Наведено хімічний склад, технологічні та біологічні властивості м’яса і продуктів забою. Описано асортимент продукції; технологію забою і первинної переробки худоби, свиней, птиці та кролів; оброблення продуктів забою та яєць; виготовлення ковбасних виробів, напівфабрикатів і м’ясних консервів; виробництво кормової та технічної продукції з м’ясної сировини. Особливу увагу приділено проблемам ресурсозаощадження в м’ясній галузі, виробництва комбінованих м’ясних продуктів, якості м’ясних виробів, санітарно-гігієнічним, економічним питанням і перспективам розвитку технології м’яса та м’ясних продуктів.
Для студентів спеціальностей «Технологія зберігання, консервування та переробки м’яса», «Виробництво м’ясних продуктів» вищих навчальних закладів.