Тилове забезпечення - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ з метою підтримання їх у бойовій готовності для ведення бойових дій чи виконання повсякденних завдань. Система тилового забезпечення створюється і розвивається з метою забезпечення військових частин і підрозділів в бойових умовах (в умовах військового часу, збройного конфлікту і тому подібне). Вона за своєю суттю представляє частину збройних сил, виділену для виконання спеціальних завдань в ході підготовки і ведення операцій (боїв). Тобто це фактично армійські (флотські) підрозділи, що беруть участь в підготовці бою і ліквідації його наслідків, але які не приймають безпосередньої участі в самому бою. Хоча, як показує досвід, за певних умов або крайньої необхідності і це не виключається
Тил Збройних Сил України організаційно складається з трьох Центральних управлінь: забезпечення пально-мастильними матеріалами, продовольчого забезпечення і речового забезпечення, а також автотранспортного управління та служби ветеринарної медицини.
Військовий тил - це частини і підрозділи тилу у складі загальновійськових та інших з’єднань, частин і підрозділів призначені для утримання запасів матеріальних засобів і всебічного забезпечення ними військ і виконання інших завдань.
На сегодняшний день (5 марта 2014) российская сторона опровергает присутствие своих войск в Крыму, кроме дислокаций указанных в договоре по Черноморскому Флоту. Как Владимир Путин так и посол России при ЕС Владимир Чижов недавно заявил, что "никаких войск там (в Крыму) нет, во всяком случае, российских".
Официальный представитель Госдепартамента США Дженнифер Псаки в первых числах марта заявила, что не может подтвердить из независимых источников сообщения о российском вторжении в Крым. Все эти военнослужащие вооруженные до зубов и блокирующие украинские объекты военного назначения в Крыму, называются российскими пропагандистами силами самообороны Крыма.
Як повідомив сайт МО КНР 2.05.2013, Народно-визвольна
армія Китаю (НВАК) починає будівництво "Інтернету Речей для технічних засобів,
майна і ПММ" (The Internet of Things for quartermaster, materials and
POL), про це говорили на науково-практичній конференції присвяченій системі
квартирмейстерства, матеріального забезпечення і забезпечення пально-мастильними
матеріалами в Департаменті логістики НВАК, яка відбулася 27 квітня 2013 року в
місті Усі (Wúxī) провінції Цзянсу на сході Китаю.
Стало
відомо, що у НВАК "Інтернет Речей для інтенданта" включатиме наступний
зміст: систему управління відображенням, систему передачі даних, операційну
систему, програмне забезпечення, яке відображає інформацію про експлуатацію,
утилізацію, трансформацію устаткування і майна на основі ІТ-інфраструктури.
Згідно
з планом, до 2016 року, в систему "Інтернет Речей" ... Читати далі »
Всебічне і безперебійне тилове забезпечення військ (сил) є одним із основних умов успішного ведення операцій (бойових дій) Збройними Силами України, а керівництво цим процесом – важливим обов’язком командувачів, командирів, штабів, заступників з тилу, начальників родів військ і служб.
Зміни у способах підготовки і ведення сучасних операцій висувають виключно високі вимоги і створюють нові на відміну від минулих війн умови тилового забезпечення збройних сил. Для успішного розв’язання військами (силами) покладених завдань створюється система тилового забезпечення. Вона, як у мирний так і у воєнний час здійснює забезпечення ... Читати далі »
Тривалий час централізована система постачання матеріальних засобів в арміях світу була відсутня. Турботи про своє забезпечення покладались на солдата. Зброю, амуніцію, обмундирування та продовольство він мав придбати за рахунок особистих засобів або отримуваної платні. Військо в походах супроводжували маркітанти та маркітантки (приватні торговці), котрі поставляли продовольство та предмети солдатського вжитку. Їжу готували за допомогою підручного посуду в печах, або в казанах на вогнищі. Після започаткування централізованого забезпечення продовольством приготування їжі і надалі залишалося обов’язком самих солдатів. Але, в польових умовах
... Читати далі »
Забезпечення конституційних прав військовослужбовців та членів їх сімей передбачає належні соціальні гарантії, серед яких однією головних є забезпечення житлом. Зміни нормативно-правового поля висувають виключно високі вимоги і створюють нові на відміну від минулих років умови квартирного забезпечення, крім того, забезпечення військовослужбовців Збройних Сил житлом залишається одним з пріоритетних напрямів соціальної політики держави, що реалізується відповідно до Комплексної програми забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, службових осіб митних органів та членів їх сімей [1]. Ця Комплексна програма введена в дію Постановою Кабінету Міністрів України №2166 від 29 листопада 1999 р. Незважаючи на наявність згаданої програми, а вона діє з 1999 року, попередні підходи до розв’язання цієї проблеми не лише не призвели до бажаного результату (рис. 1), але й ще більше загострили її через відкладені борги та розширення соціальної бази невдоволених
... Читати далі »
Наказ Міністра оборони України від 31.07.2006 р. №469"Про затвердження Положення про забезпечення Збройних Сил України пальним і технічними засобами служби пального на мирний час" визначив основні поняття служби пального. Пальне є одним із основних видів матеріальних засобів і призначається для забезпечення експлуатації, ремонту і консервації озброєння і військової техніки Збройних Сил України (далі – військова техніка). До технічних засобів служби пального (далі – технічні засоби) відносяться: автомобільні засоби заправлення і транспортування ракетного палива і пального; залізничні засоби транспортування ракетного палива; засоби зберігання і заправлення ракетного палива і пального; централізовані заправники літаків; рукави металеві і гумотканинні, польові магістральні і складські трубопроводи; засоби механізації, підігріву, заміру, очищення, контролю якості, технічного обслуговування і ремонту, інше технічне майно
... Читати далі »
У ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", 26 вересня 2011 року, директор Департаменту фінансів Міністерства оборони України генерал-лейтенант Іван Марко запевнив, що фінансування розвитку озброєнь і військової техніки в 2012 році буде збільшено.
Зокрема, на запитання "Як фінансуватимуться програми по створенню літака АН-70, корабля класу "Корвет" і ракетного комплексу "Сапсан"" агентство "Інтерфакс-Україна" отримало відповідь: Уряд дуже серйозно підійшов до фінансування розвитку озброєнь і військової техніки.
Зокрема, 454 млн.грн. ми плануємо направити на будівництво літака Ан-70. Ця програма буде виконана. Буде забезпечений рівень фінансування
... Читати далі »
У статті аналізуються досвід забезпечення цивільної та
військової авіації альтернативними видами палива, світові тенденції розвитку
виробництва (споживання) альтернативних видів палива, проблеми забезпечення
паливом Повітряних сил західної коаліції в Лівії, стан передових
науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт у цій галузі, перспективні
напрямки розвитку наукових досліджень і можливі шляхи спрямування наукових
зусиль українських дослідників у дану сферу.
Стійка тенденція зростання споживання у світі нафтових палив призвела до
значного збільшення темпів витрачання непоновлюваних запасів нафти, які вже в
нинішньому столітті, за прогнозами вчених, можуть бути повністю вичерпані у
всіх країнах (за винятком Іраку, Ірану і Саудівської Аравії). Людство, по суті,
повинне у короткі терміни вирішити проблему переходу з палив, що отримуються з
нафти, на нові альтернативні види палива [1-3]... Читати далі »